Wymiennik ciepła Ba 32-40 - 40 płyt 40-85kW 1 cal
Klasyczny 40-płytowy wymiennik ciepła Ba 32-40 1"
Klasyczny 40-płytowy lutowany wymiennik ciepła 1"
- Pakiet płyt stalowych: 40 szt.
- Wymiary podstawowe płyty: 286x116mm
- Powierzchnia łączna wymiany ciepła: 1.28 m²
Powyższy 40- płytowy wymiennik ciepła o powierzchni prawie 1,30m² najczęściej używany jest do prostych systemów grzewczych - do ogrzewania budynków we współpracy z kotłami CO, większymi kominkami, przy odpowiednim doborze - także we współpracy z mniejszymi pompami ciepła. Możliwa praca na glikolu, znajduje zastosowanie także w chłodnictwie.
➡️ Możliwy zakup wymiennika w pełnym zestawie (menu wyboru poniżej)
✅ Bezpłatna dostawa na terenie kraju
Płytowy wymiennik ciepła Nordic Tec 1' 40 płytowy 40-85kW
Dane techniczne:
Płytowy wymiennik ciepła
Materiał - stal nierdzewna 316L
Grubość płyty: 0.25 - 0.40mm
Odległość między płytami - 2.0 - 2.2mm
Wymiary: 286x116mm
Przylącza:
1", gwinty zewnętrzne
Maksymalny przepływ - 12 m³/h
Przy doborze wymiennika ciepła zaleca się unikać pracy na przepływie przekraczającymi 75% maksymalnego przepływu, aby uniknąć zużycia się pompy cyrkulacyjnej
Ciśnienie robocze - 20 bar
Ciśnienie testowe - 40 bar
Powierzchnia wymiany ciepła - 1.280 m²
Wymiary:
(A) - 286 mm
(B) - 116 mm
(F) - 104 mm
(C) - 243 mm
(D) - 72 mm
FAQ na temat wymiennika płytowego Nordic Tec:
Czy wymiennik płytowy Nordic Tec może pracować z glikolem lub z podobnymi płynami?
Odpowiedź: Tak, wymiennik płytowy Nordic Tec może pracować z glikolem lub podobnymi płynami. Glikol lub podobne płyny niezamarzające nie należą do mediów agresywnych, dlatego nie wymagają specjalnych wymienników ciepła wykonanych ze specjalnych materiałów. W instalacjach z glikolem stosuje się standardowe wymienniki ze stali. Należy jednak zwrócić uwagę na charakterystykę cieplną glikolu, który osłabia przekaz ciepła. W związku z tym, przy użyciu glikolu zaleca się zwiększenie powierzchni wymiany ciepła wymiennika o około 15%.
Jak duża jest strata ciepła na wymienniku płytowym w instalacji CO lub CWU?
Odpowiedź: Przy prawidłowym doborze i podłączeniu wymiennika płytowego, strata ciepła jest minimalna i wynosi poniżej 1°C. Powszechne jest przekonanie, że zastosowanie wymienników płytowych zawsze prowadzi do straty ciepła, jednak jest to błędne założenie. W przypadku prawidłowo dobranej instalacji, strata ciepła na wymienniku płytowym jest bliska zeru.
Skąd wziął się mit o stracie na wymienniku ciepła? Kiedy pojawia się strata na wymienniku płytowym?
Odpowiedź: Mit o stracie na wymienniku ciepła wynika często z błędnego doboru lub błędów montażowych. Strata może pojawić się również przy błędnym podłączeniu, zapowietrzeniu się wymiennika lub niewłaściwym regulowaniu pomp obiegowych. Warto także zwrócić uwagę na konieczność montażu filtrów wstępnych przed wymiennikiem, które zapobiegają zanieczyszczeniom instalacji.